Τάξεις Δημοτικού

Την Πέμπτη 4 Απριλίου οι μαθητές και οι μαθήτριες της Γ1 του 1ου Δημοτικού σχολείου Φιλύρου επισκέφθηκαν το πάρκο που βρίσκεται απέναντι από το σχολείο.Δείτε όλη την δράση στο παρακάτω συυνδεσμο.

ΠΑΡΚΟ_ΓΕΜΑΤΟ_ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ.pdf

ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΕΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΕΣ ΤΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ

55

Από τον Ιανουάριο μέχρι τον Ιούνιο του 2023 οι μαθητές της Ε τάξης του 1ου Δημοτικού Σχολείου Φιλύρου εργάστηκαν μαζί με άλλα 3 ευρωπαϊκά σχολεία σε διεθνικό ευρωπαϊκό πρόγραμμα etwinning με τίτλο Daily Life Situations, το οποίο σας παρουσιάζουμε συνοπτικά παρακάτω.

Πατώντας στον παρακάτω σύνδεσμο, θα μεταφερθείτε στην Ψηφιακή Βιβλιοθήκη του Α1' με τίτλο

"Παρεούλα με ένα βιβλίο..."

(Για την είσοδό σας, θα χρειαστεί να πληκτρολογήσετε τον κωδικό που σας έχω δώσει. )

Ανεξάρτητα από τις αποστολές-εργασίες που θα αναθέτω στο τμήμα,