ΠΡΩΤΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΓΟΝΕΩΝ ΚΑΙ ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ

Tην Τρίτη 22 Νοεμβρίου 2022 και ώρα 18:30, πραγματοποιήθηκε η πρώτη συνάντηση γονέων στο χώρο του σχολείου μας στο πλαίσιο της δράσης για την ενδυνάμωση του γονεϊκού ρόλου.

Η συνάντηση ήταν διερευνητική και η Διευθύντρια αναφέρθηκε στα χαρακτηριστικά της παιδικής ηλικίας και σε τρόπους αναγνώρισης της αρνητικής συμπεριφοράς των παιδιών μας, τόσο στο σπίτι όσο και στο σχολείο με στόχο να προλάβουμε οποιαδήποτε παραβατική εξέλιξη της.

Η συμμετοχή σας στις συναντήσεις μας ενθαρρύνει να συνεχίσουμε την προσπάθεια μας.

Προγραμματίζονται κι επόμενες συναντήσεις με θέματα που μας αναφέρατε ότι σας ενδιαφέρουν με στόχο να ενισχύσουμε το γονεϊκό σας ρόλο και να οργανώσουμε συναντήσεις με ειδικούς επιστήμονες.

IMG 20221122 183946