Λειτουργία Σχολείου

Δημιουργήσαμε αυτόν τον ιστοχώρο γιατί πιστεύουμε ότι το διαδίκτυο αποτελεί ένα παράθυρο στον κόσμο.  Στόχος μας είναι να εκθέσουμε και να εκτεθούμε, να «φτιάξουμε» το δικό μας «πίνακα», όπου όλοι μας, διδάσκοντες και διδασκόμενοι,  να μπορούμε να εκφράσουμε τις απόψεις μας για όσα μας απασχολούν.

Εδώ, καθώς περιηγείστε, θα διαβάσετε άρθρα για τη λειτουργία του Σχολείου, θα βρείτε χρήσιμα έντυπα και ανακοινώσεις του Υπουργείου, θα δείτε τις εργασίες μαθητών και εκπαιδευτικών,  τις εκδηλώσεις και τις διδακτικές επισκέψεις που πραγματοποιήθηκαν, τις δραστηριότητες  που έγιναν και τα καινοτόμα προγράμματα που εφαρμόζονται.

Επίσης θα βρείτε άρθρα του Συλλόγου Γονέων, καθώς και άρθρα που γράφουν οι μαθητές στη μαθητική εφημερίδα. Θα λειτουργήσουν τα ιστολόγια των εκπαιδευτικών καθώς και των μαθητών ανά τάξη, ενώ εκπαιδευτικοί και γονείς θα μπορούν να διατυπώνουν τις απόψεις τους για την Εκπαίδευση, την Οικονομία αλλά και άλλα θέματα στο Φόρουμ του Σχολείου μας.